IT sigurnost
13 milijuna dolara za sigurnost u Hrvatskoj
U Zagrebu je održana konferencija IDC Security and Datacenters Transformation Roadshow 2012.
Na konferenciji u organizaciji analitičke kuće IDC Adriatics na temu IT sigurnosti i podatkovnih centara, održanoj u Hotelu Antunović, okupilo se oko sto pedeset krajnjih korisnika, ponuđača usluga i predstavnika medija.
Prema riječima uvodničara Borisa Žitnika, direktora IDC Adriatics, tržište softvera za sigurnost informatičkih sustava lani je u Hrvatskoj doseglo vrijednost od 12,76 milijuna dolara.
Na konferenciji su vodeće tvrtke iz domena sigurnosti i data centara predstavile svoja najnovija dostignuća i planove za buduće usluge.
Predavanja je otvorio Mark Child iz IDC-a temom o IT sigurnosnoj strategiji i kompleksnim okruženjima u izazovima ubrzane mobilnosti i velikih količina podataka.
Nakon Childa s predavanjima je nastavio Nenad Marjanović iz HP-a koji se osvrnuo na različite modele isporuke usluga u oblaku, poput infrastrukture ili softvera kao usluge (IaaS i PaaS).
T-HT-ov predavač Nikola Prib koncentrirao se na sigurnost "cloud" poslovnih rješenja i uštede vremena na temelju virtualizacije.
Marek Skalicky iz Qualysa govorio je o automatizaciji upravljanja i usklađenosti procesa koja obuhvaćaju javne i privatne oblake.
Check Point-ov govornik Daniel Šafar predstavio je rješenja 3D sigurnosti, dok se Ratko Mutavdžić iz Microsofta koncentrirao na budućnost podatkovnih centara, oduševljeno predstavljajući Microsoftove podatkovne centre, koje je nazvao bljeskom inženjerske izvrsnosti.
Nino Kovačić osvrnuo se na projektiranje i izvođenje APC-evih podatkovnih centara, a Adrian Danciu iz Fortineta na mrežnu sigurnost osjetljivih podataka.
Franjo Rebac iz S&T Hrvatska zatvorio je konferenciju temom konsolidacije sigurnosne infrastrukture uz visoku dostupnost, jednostavnu upravljivost i smanjenje troškova.
Uz IDC Analitics, kao partneri u organizaciji desete jubilarne konferencije sudjelovali su i HP Hrvatska, APC, Fortinet, Qualys, T-HT, Check Point Software Technologies, S&T Hrvatska, Arrow ECS, Borea te Microsoft Hrvatska.
Učitavam komentare ...